Dispozitiv de afisare bazat pe fenomenul de inertie a retinei

Acasa Forumuri Electronica Digitala Microcontrolere Dispozitiv de afisare bazat pe fenomenul de inertie a retinei

Etichetat: ,

Acest subiect conține 4 răspunsuri are 1 voce și a fost actualizat ultima dată de  Eclipse acum 2 ani, 9 luni.

Vizualizare 5 articole - 1 la 5 (din 5 în total)
  • Autor

Ciprian
    Keymaster

Aici vom dezvolta subiectul

„Dispozitiv de afisare bazat pe fenomenul de inertie a retinei – POV (Persistence of Vision)” de la pagina http://electrodb.ro/atelier/microcontroler/atmel/led-pov/

• Acest subiect a fost modificat acum 2 ani, 9 luni de  Ciprian.
    • Acest subiect a fost modificat acum 2 ani, 9 luni de  Ciprian.

Aceasta e schema robotului, se vede ca are acolo AVR ISP, pe unde se conecteaza la PC. Eu vreau sa il conectez la PC prin portul serial sau USB, dar fara sa folosesc un circuit integrat in adaptor, cum ai facut si tu in articolul acesta.Se poate si in cazul meu?
    Multumesc

Image

Ciprian
    Keymaster

Da se poate pune direct la PD3, PD2, dar trebe sa schimbi si in program. Nu stiu exact ce consum vei avea dar cred ca poti alimenta direct din USB.
    Image

Sal. Poti sa imi trimiti si mie desenul pentru PCB-urile la pov_baza.sch, pov_extensii.sch si pov_sursa.sch. Nu am gasit program care sa le deschida bine, in afara de eagle dar eagle nu mi le converteste bine in pcb. mailul meu e ghenescuhd @yahoo . com

Eclipse
    Participant

Buna ,sunt nou pe forum si am cateva nelamuriri legate de acest post…
    Ce integrat este IC2 ca nu are nume sub el si ce fac headerele de sus,unde trebuiesc puse mai precis?
    Image

Vizualizare 5 articole - 1 la 5 (din 5 în total)

Trebuie să fii autentificat pentru a răspunde la acest subiect.